Bora Bora

Co kupisz na Bora Bora?

Nie samą plażą i zwiedzaniem człowiek żyje. Turyści często chcą przywieźć ze sobą pamiątki, ale na szczęście na Bora Bora jest spory wybór i to wcale nie kiczu, do którego przyzwyczaiły nas niektóre kurorty.

Mieszkańcy Bora Bora słyną między innymi z tego, że są nie tylko świetnymi rybakami, ale również rzemieślnikami. Potrafią doskonale wykorzystać swoje talenty choćby w przypadku biżuterii. Można tu kupić oryginalne i przepiękne , które sprzedawane są jako surowiec lub gotowa biżuteria. Dlatego Bora Bora to raj dla miłośników zakupów, w którym znajdą wiele ofert – zarówno tych z najwyższej półki, jak i dostępnych na każdą kieszeń.

Znajdziesz tam też mnóstwo pomysłów na prezent dla najbliższych. Wśród nich wiele produktów, które bezpośrednio związane są z tym regionem Pacyfiku. To muszle, obrazy, rzeźby i inne dzieła lokalnych artystów, ale też ubrania, książki czy pocztówki, oprawione zdjęcia i oczywiście koszulki z lokalnymi atrakcjami.

Warto poszukać sklepów dla miejscowych, gdzie ceny są z reguły znacznie niższe. Na szczęście nigdzie nie trzeba się targować, nikt nie oczekuje też napiwków. Sklepów, w których zaopatrują się mieszkańcy wyspy należy jednak wypatrywać dalej od utartych szlaków i z reguły w głębi wyspy. Także tam znajdziemy punkty usługowe, które są pomocne przy codziennym życiu. Choćby urzędy pocztowe, salony fryzjerskie czy apteki i gabinety lekarskie.

Warto też zastanowić się czy nie przywieźć ze sobą przykładów lokalnej sztuki. Na Bora Bora mniej lub bardziej utalentowanych artystów nie brakuje, więc można wybierać spośród obrazów malowanych wieloma technikami, a także rzeźb czy innych dzieł sztuki. Znajdziemy tu litografie, ale też ozdobne hafty czy barwne chusty oraz oryginalne techniki rozwijane przez mieszkańców od wielu lat.

Odpowiedź do artykułu “Co kupisz na Bora Bora?

  1. Zuzi

    Polecam to miejsce wszystkim, którzy są zmęczeni nachalnością i denerwującym zwyczajem zwłaszcza Azjatów, którzy wykłócają się o każdą monetę. Tu płaci się cenę, jaka jest w sklepie i nie ma żadnego pajacowania, nikt nikogo nie próbje naciągnąć, nikt z nikogo skóry nie zdziera. Cena pasuje, kupujesz, nie pasuje – to nie. Dlatego lepiej szukać sklepów usytuowanych bardziej w głębi BoraBora, bo tam ceny są niższe, a czasami znacznie niższe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *