Bora Bora

Jaki klimat panuje na Bora Bora?

Zazwyczaj od 28 do 31 stopni Celsjusza i tropikalna strefa klimatyczna. Warto jednak pamiętać o porze deszczowej, która może skutecznie popsuć wypoczynek w całej Polinezji Francuskiej.

Na Bora Bora nawet średnia temperatura wody jest znacznie wyższa, niż w Polsce przeciętna temperatura powietrza, więc właściwie pogodą nie trzeba się zbytnio przejmować. Cała Polinezja Francuska znajduje się w tropikalnej strefie klimatycznej. Wyspy są jednak rozproszone, więc część z nich występuje w strefie zwrotnikowej, gdzie temperatury powietrza wahają się od 20 do 25 stopni Celsjusza, a pozostałe w strefie równikowej, gdzie można spodziewać się nawet 32 stopni Celsjusza.

Ważne! Pora sucha trwa od maja do października

Od grudnia do lutego spodziewać się można nawet cyklonów tropikalnych. Średnie roczne opady wahają się w granicach 1500 a 2800 mm. Pora deszczowa może znacznie pokrzyżować wakacyjne plany, więc warto pamiętać o tym okresie i planować swój wyjazd w czasie, gdy pogoda jest gwarantowana. Chyba, że ktoś ma ochotę nakręcić emocjonujący odcinek „Łowców burz”…

Najchłodniej jest w okolicach Wysp Gambiera i Tubuai, gdzie z reguły jest od 23 ºC do 26 ºC. Najcieplej (od 28 ºC do 31 ºC) na Markizach, Tuamotu, Tahiti i właśnie Bora Bora. Także tam jest najcieplejsza woda, której temperatura waha się w granicach 25 ºC – 28 ºC.

Wybierając wyspę Polinezji Francuskiej należy pamiętać, że na wyspach wulkanicznych o stromych zboczach (Tahiti, Moorea, Markizy czy Tubuai) najwięcej deszczu spada od listopada do kwietnia. Powietrze jest wtedy niezbyt przyjemne – jest duszno i wilgotno. Znacznie mniej opadów jest na zachodnim wybrzeżu oraz atolach koralowych.

Odpowiedź do artykułu “Jaki klimat panuje na Bora Bora?

  1. zadowolony

    Praktycznie cały rok lato na Bora Bora. U nas taka pogoda to dopust boży, a tam mają na codzień i jeszcze pewnie zdarza im się narzekać. Taki klimat jak na Bora Bora i w ogóle Polinezji Francuskiej jest pewnie najzdrowszy dla człowieka. U nas ciągłe wahania są przyczyną wielu chorób i ogólnych osłabień organizmu. Tam nie ma tego problemu, to i ludzie bardziej uśmiechnięci i szczęśliwi. Jednak nie ma sprawiedliwości na świecie….

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *