Bora Bora

Perłowe regaty na Tahiti

Startują w nich żaglówki wszystkich klas, bo w tych regatach nie jest najważniejsze pierwsze miejsce, ale przede wszystkim dobra zabawa i podziwianie krajobrazów i lagun.

Regaty organizowane są przez miłośników łodzi, którzy połączyli siły we wspólnym celu. Są nimi regaty Tahiti Pearl, które szybko stały się ważnym elementem życia w całej Polinezji Francuskiej. Doskonale oddają bowiem ducha mieszkających tam ludzi, którzy wolą spędzać dzień na wodzie, niż przed telewizorem czy konsolą do gier.

Międzynarodowe wydarzenie to nie tylko regaty sportowe, ale przede wszystkim święto dla miłośników wysp, lubiących podziwiać przepiękne krajobrazy i laguny, a także wielka przygoda.

Zaczęły się na początku XXI wieku, gdy grupa przyjaciół mieszkających w Raiatea, z panem Henri Dejust na czele, wymyśliła regaty, które będą odbywać się co roku przez cztery dni i staną się pokazem żeglarskiej miłości Polinezji Francuskiej. Co roku cieszą się one coraz większym zainteresowaniem. Zwłaszcza, że podczas ścigania są postoje zlokalizowane w zaczarowanych kolorami lagunach, na „środku” Pacyfiku, albo w miejscach, gdzie rytm zabawy wyznacza tradycyjna polinezyjska perkusja.

Noce są równie ekscytujące jak dzienne wyścigi, więc te nie zaczynają się zbyt wcześnie. Trzeba bowiem odpocząć po grach czy degustacjach lokalnych potraw, a zwłaszcza trunków. Taniec, śpiew i grillowane przysmaki spożywane do białego rana sprzyjają luźnej atmosferze i zawiązywaniu nowych przyjaźni.

Kategorie regat

W Tahiti Pearl Regaty może wziąć udział każda jednostka. Może to być łódź jednokadłubowa, katamaran, trimaran, prywatna lub czarterowana o dowolnej wielkości. Z reguły organizatorzy dzielą wszystkich na dwie kategorie: jednokadłubowe i pozostałe. W razie potrzeby flota jednokadłubowców może być podzielona na 2 lub 3 działy. Nagrody otrzymują trzej najlepsi w każdej kategorii. Specjalne wyróżnienie czeka też w rywalizacji „Wyzwania Przedsiębiorstw”, w którym o najlepszy czas walczą przedstawiciele przedsiębiorstw..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *