Bora Bora

Ślub na Bora Bora? Wybierz cywilny lub tradycyjny

Ceremonia ślubna na Bora Bora to nie to samo, co pozbawiona głębszego sensu zabawa z Elvisem Presleyem w Las Vegas. Sprawdź jak załatwić wszystkie formalności, by wziąć prawdziwy ślub w bajkowej scenerii.

Na Bora Bora można wziąć klasyczny ślub cywilny lub tradycyjny ślub, zgodny ze wszystkimi miejscowymi zwyczajami i ceremoniałami. Możesz też odnowić ślub udzielony w dowolnym kraju. Możesz podzielić tę piękną chwilę z osobą, którą kochasz. Na Bora Bora zorganizujesz fantastyczną ceremonię ślubną, którą pamiętać będziecie do końca życia.

Ślub cywilny na Bora Bora

Formalności do wypełnienia zależą od Twojej narodowości. Niezależnie od niej oboje małżonkowie muszą mieć ukończone 18 lat. Najłatwiej mają obywatele francuscy. Wystarczy, że zatrzymają się na miesiąc przed ślubem w Polinezji Francuskiej. To doskonały pomysł na miesiąc miodowy jeszcze przed najważniejszym dniem w życiu. Po wakacjach w tak bajkowych miejscach z pewnością wspólne życie będzie łatwiejsze.

Przed ślubem dostarczyć trzeba akty urodzenia, których odpisy były robione nie wcześniej niż trzy miesiące wcześniej. Jeśli ktoś z pary ma dzieci, niezbędne są także ich akty urodzenia. Należy również wyrobić certyfikat, potwierdzający pobyt w Polinezji Francuskiej co najmniej miesiąc. Czasami właściciel lokalu w którym mieszkaliście musi dostarczyć oświadczenie. Czasami wystarczą rachunki za telefon czy prąd. 10 dni przed ślubem należy opublikować zapowiedzi przedślubne.

Tradycyjny ślub i odnowienia ślubów

Wybierając ślub tradycyjny możesz zdecydować się na prostą ceremonię lub tzw. ceremonię królewską. Ceremonie te są przeprowadzane przez Tahua Tahitian kapłanów, którzy błogosławią w zgodzie z polinezyjskimi tradycjami. Są one całkowicie odmienne niż w Polsce. Pan młody przypływa na miejsce ślubu łodzią. Tam czeka już panna młoda, której towarzyszą tancerze. Całość odbywa się przy delikatnych dźwiękach lokalnej muzyki. Państwo młodzi są ubrani w specjalne kostiumy, przyozdobieni kwiatami oraz koronami.

Mistrz ceremonii udziela ślubu zgodnie z pradawną tradycją zamieszkujących te tereny przodków. Po ślubie następuje pokaz, przygotowany specjalnie na cześć nowożeńców, którzy wraz z tancerzami popijają koktajle ze świeżo ściętych kokosów.

Organizacją ślubów dla obcokrajowców zajmują się na Bora Bora – i w całej Polinezji Francuskiej – wyspecjalizowane w tym firmy. Ich pracownicy filmują całą uroczystość, wykonują też albumy ze zdjęciami oraz spełniają wszystkie prośby nowożeńców, które nie są w niezgodzie z lokalnymi tradycjami.

Odpowiedź do artykułu “Ślub na Bora Bora? Wybierz cywilny lub tradycyjny

  1. Aldona

    WoW! A myślałam, że to takie pajacowanie jak w Las Vegas z Elvisem Presleyem. Tymczasem wynika z tego, że to prawdziwy ślub z wszystkimi dokumentami, które będą honorowane praktycznie na całym świecie. To sporo zmienia, bo można zaplanować piękną i niezapomnianą ceremonię, która nie będzie wspominana jako pijacka impreza, ale podniosły dzień i prawdziwy początek wspólnego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *