Bora Bora

Restauracje na Bora Bora

Przede wszystkim kuchnia francuska, ale też nieznane nigdzie indziej lokalne specjały z ryb. Na Bora Bora nie brakuje restauracji, w których można dobrze zjeść. Niestety, w większości za jakość będzie trzeba sporo zapłacić.

Na Bora Bora dominuje kuchnia francuska oraz lokalna, opierająca się głównie na owocach morza. Wybierać możemy spośród restauracji w hotelach i pensjonatach oraz prowadzonych głównie przez rodziny. Kuchnia wyspiarska to często światowej klasy specjały z ryb, ale zdarzają się też klasyczne międzynarodowe specjały, także importowane – nawet z Paryża. Dzięki temu, że ofert jest bardzo wiele, z łatwością można znaleźć restaurację odpowiadającą swojemu gustowi i zasobności portfela.

Warto spróbować zwłaszcza tradycyjnych restauracji, opartych na tradycyjnych tahitańskich technikach gotowania potraw. Tu także jest w czym wybierać, nie tylko stawiając na gotowe zestawy, ale też komponując własne kombinacje. Można zdecydować się na kraby, krewetki, steki, kurczaka, ale też dania wegetariańskie.

Bez wątpienia najbardziej znaną restauracją na Bora Bora jest Bloody Mary. Zjecie tam przekąskę, ale też kilkudaniowy posiłek, złożony z dań, których nie skosztujecie nigdzie indziej. W każdy wieczór (oprócz niedziel) dzienny połów miejscowych rybaków jest tam wykładany na lodzie, a wraz z miejscowym kucharzem można sobie wybrać konkretne okazy i zdecydować jak zostaną przyrządzone.

2 odpowiedzi do artykułu “Restauracje na Bora Bora

  1. Zajadacz

    Owoce morza inne niż wszystkie. Na Bora Bora spróbujecie ryb, które nie smakują jak ryby i krewetek, których nie tylko w Polsce, ale i we Francji czy Chorwacji nigdy nie zjecie. To co potrafią robić tamtejsi kucharze to jakaś magia. Ale przygotujcie się, że trzeba też za to nieźle zapłacić. Bez tego się niestety nie obejdzie. Ceny są dość wygórowane, nawet jak na kurort, ale warto zapłacić, bo to prawdziwa uczta dla podniebienia. Spędziłem kiedyś sporo czasu na Polinezji Francuskiej, ale to właśnie na Bora Bora zawsze była najlepsza kuchnia świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *